| |
 |
25 september om 17:55 |
| |
Jouster Merke

Fandaach naar Joure weest, de 4de donderdach in september is ut tradisjoneel Jouster Merke. Ut wear kon fandaach nyt beter, ut regende de gňdgaanse dach sonnestralen. Hearlek! Uteraard op'e E-bike fan Sneek naar de Flecke!.
Hew fandaach un monumentaal moai boek over 500 jaar Jouster Merke kocht. Ut boek is skreven deur Gerben D. Wijna, ok hij ging naar Pedagogise Akademy De Him in Sneek. En ok hij hat de massel bij geskiedenislearaar Gerrit de Jong in de klas te sitten. Dy infloëd is bij ut earste deurbladeren fan ut boek al te siën: Net keningen en genearaals bepale de skiednis, de histoarje wurdt skreaun troch it folk!! Nou su!!

Over Het Jouster Merke Boek:
Het Jouster Merke Boek is het gedenkboek dat meer dan vijf eeuwen markt- en kermisgeschiedenis van Joure beschrijft. In 1466 werd er al een marktbrief geschreven en in 1525, nu 500 jaar geleden, kreeg de Jouster jaarmarkt de officiële erkenning van overheidswege.
Gerben D. Wijnja, de auteur van dit boek, heeft van jongs af grote interesse voor de Jouster Merke en de geschiedenis daarvan. Als schoolmeester in opleiding vertelde hij de kinderen in Joure al verhalen uit het rijke verleden van de kermis.
Dit boek vertelt over al die boeiende momenten uit het Jouster Merkeleven, vanuit het verre verleden, langs herinneringen van marktkooplieden, bezoekers, kermisexploitanten, muzikanten, herbergiers en andere betrokkenen.
Het geheel is prachtig geďllustreerd met honderden afbeeldingen, die samen een uniek overzicht geven van wat Jouster Merke inhoudt.
Zo worden we wegwijs in de ontwikkeling van de oudste, onafgebroken jaarmarkt van ons land, vanaf het moment dat ’bider moelen’ kooplieden van heinde en verre naar Joure kwamen tot op de dag van vandaag. De aantrekkingskracht om Jouster Merke te vieren is nog even actueel als vroeger, zij het dat de kermis uit het oude centrum verplaatst is en moderne attracties voor veel vertier zorgen.
Het Jouster Merke Boek bundelt al die memoires tot een heerlijk kijk- en leesboek, een collectorsitem dat in geen enkel Jouster gezin mag ontbreken en dat velen van buiten Joure ook zal weten te boeien.
|
| |